O spoločnosti KING Gates

Základom našej firmy sú inovácie, nadšenie a skúsenosti.
Cieľom je ponúkať dokonalý výrobok a zabezpečiť jeho spoľahlivú prevádzku.
Cestou je 100 %-ná kvalita.

KING Gates je mladá a dynamická talianska spoločnosť, ktorá navrhuje a vyrába produkty pre trh automatických dverí a brán. KING Gates sa svetu predstavila po prvý krát na domácom trhu automatických systémov v roku 2006. Odvtedy sa poločnosť neustále vyvíja a rastie, ponúka spoľahlivé a bezpečné produkty a patentuje nové technológie.

V súčasnosti je spoločnosť KING Gates zastúpená rôznymi firmami vo viac ako 30-tich krajinách po celom svete. Spoločnosť KING Gates stále rastie, vďaka jej schopnosti ponúknuť jednoduché, spoľahlivé a bezpečné riešenia pre automatické brány z jej vlastnej talianskej výroby.

KING Gates vyrába automatické systémy pre posuvné a krídlové brány, automatické závory, garážové a priemyselné rolovacie brány. Kompletný rozsah produktov spoločnosti KING Gates zahŕňa 230V aj 24V motory pre automatické brány, riadiace jednotky, rádiové systémy a kompletné príslušenstvo pre vysokú bezpečnosť automatickej brány.

Kvalita - základ života

Základom všetkého je kvalita. Viditeľná kvalita na výslednom produkte, kvalita materiálu a výroby, ale taktiež kvalita služieb a technickej podpory. Cieľom spoločnosti KING Gates je 100% kvalitou zabezpečiť montérom a predajcom motorov KING Gates zjednodušenie práce a tým jednoduchší život. Samozrejmosou je 24 mesačná záruka na všetky produkty a náhradné diely pre automatické brány.

Ozubené kolesá sú vyrobené s vnútorným zaoblením a špeciálnym zatočením. Táto mechanická konštrukcia maximalizuje kontaktnú plochu medzi prevodmi motora. Výsledok tohto netradičného, ale vynikajúceho riešenia, je tichý chod motora, vysoký výkon a minimálne opotrebenie. Každý mechanický systém v produktoch KING Gates je vyrobený s dôrazom pre maximálnu odolnosť, vysoký výkon a redukovaný hluk. Pre získanie takýchto výsledkov sú použité vysoko kvalitné materiály ako je teplu odolný bronz a ušľachtilá oceľ.

Vývoj nových systémov pre automatické brány

Každý výrobok z dielne KING Gates bol navrhnutý pomocou filozofie simultánneho inžinierstva. Pri tejto technike nie sú mechanika a elektronika vyvíjané samostatne, ale ich vývoj sa zlúči do jedného prvku, s cieľom optimalizovať výkon a kvalitu výsledného výrobku. Spoločnosť KING Gates si vytvorila veľmi silné partnerstvo s oddelením robotiky na Univerzite v Udine (Taliansko). Vzájomna spolupráca priniesla ovocie vo forme zaujímavých projektov, ktoré viedli k patentovaniu elektronických a mechanických inovácií pre automatické systémy. Všetky podukty KING Gates sú vyrobené v Taliansku, výrobný reťazec firmy využíva spoľahlivých dodávateľov elektronických a mechanických komponentov. Zostavenie výrobkov pre automatické brány prebieha na automatických výrobných linkách, aby spoločnosť vedela spoľahlivo zaručiť rýchle a presné dodanie tovaru. Kvalita výrobkov KING Gates je zaručená starostlivou kontrolou na strane jednotlivých komponentov aj hotového výrobku. Všetky skladové zásoby sú kontrolované a testované, aby sa zachovala 100% spoľahlivosť výrobku. Preto spoločnosť KING Gates investovala veľké úsilie do vytvorenia externého skúšobného laboratória, kde motory pre automatické brány nepretržite pracujú každý deň. Týmto spôsobom sa testuje odolnosť a životaschopnosť motora, na schválenie všetkých elektronických a mechanických komponentov.

Inovatívne technológie

24V technológia umožňuje použiť motor na intenzívne pracovné cykly, až do úrovne 80%. Nerobí mu teda problém intenzívna prevádzka, počas ktorej automatickú bránu otvára a zatvára s vysokou frekvenciou. Vďaka PWM technológii (Pulse width modulation) je možné regulovať rýchlosť automatickej brány a dosiahnuť tak plynulý prechod z pokoja do plnej rýchlosti otvárania brány a naopak (mäkký štart a dojazd). 24V elektronika pomocou batérií zaručí správne fungovanie motora automatickej brány aj počas výpadku elektrickej energie. Nové hybridné NiMH batérie "Bat M016", ktoré môžu byť napojené na akýkoľvek 24V motor značky KING Gates, zabezpečia ich vyšší výkon aj po mnohých hodinách bez prívodu elektrického prúdu, v porovnaní so starými olovenými batériami. Menšie napätie znamená väčšiu bezpečnosť pre montéra aj pre zákazníka. Okrem toho, technológia detekcie prekážok je pri 24V motore oveľa presnejšia. Zaručí okamžité zastavenie automatickej brány a následne spustí spätný chod motora aj v prípade náhleho kontaktu s prekážkou, tak ako požadujú európske nariadenia.

KING Gates navrhuje a testuje nové mechanické riešenia na vytvorenie unikátnych a spoľahlivých automatických systémov. Patentovanie mechanických prevodov ramena motora Modus je toho príkladom. Modus je dnes aj vďaka tomuto patentu veľmi uznávané a neporovnateľné riešenie na trhu motorov pre automatické brány. Modus vyniká hlavne pre jeho široké využitie a vysoký výkon. Od roku 2006 spoločnosť KING Gates patentovala štyri rôzne technológie pre ovládanie a programovanie automatických systémov, ktoré diktujú ďalší vývoj v elektronike riadiacich jednotiek. Osobitá pozornosť bola venovaná kontrole 230V/AC motora pri nárazových testoch. Cieľom bolo zabezpečiť, aby motor splnil nariadenia UNI 12445-12453 bez použitia bezpečnostných hrán, enkóderov alebo iných bezpečnostných doplnkov.

Bezpečnosť nadovšetko

Ponúknuť bezpečnosť znamená ponúknuť spoľahlivý a odolný produkt, schopný splní potrebné európske smernice UNI EN 12445 a UNI EN 12453. Každý nový výrobok, predtým ako vstúpi na trh, je predmetom intenzívneho testovania na mechanickú odolnosť a je certifikovaný autorizovanými laboratóriami na elektrickú bezpečnosť a platné nariadenia o elektromagnetickej kompatibilite. Použitie kvalitných certifikovaných plastických hmôt a špeciálnych syntetických mazív umožňuje bezpečnú montáž ako v teplom, tak aj v studenom prostredí, až do teploty -20 °C.

Automatické systémy KING Gates boli vyvinuté tak, aby kompletne spĺňali smernice o strojových zariadeniach a európske nariadenia pre nárazové testy UNI EN 12445 a UNI EN 12453. S využitím spoločného vývoja elektroniky, mechaniky a 24V technológie motora vie spoločnosť KING Gates ponúknuť na trh automatické systémy, ktoré dosiahnu požadovanú úroveň predpisov o nárazových testoch. Modus, motor na krídlovú bránu s kĺbovým ramenom s patentovanou mechanikou, je najlepším príkladom filozofie inžinierstva v spoločnosti KING Gates. Na zaistenie bezpečnosti a spoľahlivosti KING Gates ponúka kompletný rad príslušenstva: diaľkové ovládače, fotobunky, bezpečnostné hrany a ostatné príslušenstvo na podporu bezpečnosti v každom momente. Všetky spĺňajú európske smernice EN 12978.

V jednoduchosti je krása

Každý produkt KING Gates bol vyvinutý pre jednoduchú a rýchlu montáž. Zjednodušenie práce montéra bol vždy hlavný cieľ spoločnosti. Dobrým príkladom je elektronika Star v plastovom boxe, s označenou schémou zapojenia a náhradnými poistkami alebo motory na sekcionálne garážové brány, ktoré sú namontované a pripravené na prevádzku za pár minút. Pre produkty KING Gates je charakteristická originalita tvarov a použitie kvalitných materiálov. Nové produkty pre automatické brány sú vždy estetické, určené na jednoduché a bezpečné použitie.

Pre produkty KING Gates je príznačný ich dizajn, ktorý vyjadruje solídnosť a silu, ale zároveň dynamiku a krásu. Všetky produkty sú navrhnuté pre jednoduché a intuitívne používanie, takže sa môžu harmonicky integrovať do existujúcich prostredí, a to aj vďaka ich miernym, prívetivým farbám a ladným tvarom. Nový rad diaľkových ovládačov (vysielačov) Stylo a Myo s pochrómovaným kovovým rámom sú klasické príklady talianskej kreativity.