Motor Linear 230V pre krídlové brány do 2,5 m / 300 kg


Motory pre automatické brány od talianskej značky King Gates. Pohony na posuvné, krídlové a garážové brány, závory a originálne príslušenstvo.

Popis pre Motor Linear 230V pre krídlové brány do 2,5 m / 300 kg

Pohony Linear sú elegantné a spoľahlivé 230V motory pre automatické krídlové brány do dĺžky krídla 2,5 m alebo do hmotnosti 300 kg. Linear je vyrobený z kvalitných materiálov, zákazníkovi poskytujúc bezpečnosť a kvalitu za rozumnú cenu. Motor Linear obsahuje tepelnú poistku proti prehriatu. Silný motor pohybuje teleskopickým ramenom a s ľahkosťou otvára krídlovú bránu.

Motory pre krídlové brány Linear sa dodávajú v elegantnom čiernom prevedení (viď obrázok). Vďaka svojmu úzkemu prevedniu sa motory môžu nenápadne umiestniť aj na ozdobné kované brány. Motory Linear nemajú možnosť pripevnenia mechanických dorazov, preto musia byť na konci dráh obidvoch krídel automatickej brány osadené koncové dorazy. Z hľadiska bezpečnosti a ochrany Vášho majetku osadenie koncových dorazov výrazne odporúčame.

Sada motorov Linear má v balení aj potrebné konzoly, ktoré sa privaria na krídlovú bránu. Na konzoly sa upevnia motory Linear a už sa iba napoja na riadiacu jednotku v externom boxe. Motory Linear sa dodávajú ako jeden ľavý a jeden pravý motor, s ohľadom na ich asymetriu.

Motory Linear spĺňajú všetky potrebné európske smernice a nariadenia. Keď krídlová brána narazí na prekážku alebo dostane signál z fotobuniek, motor bránu zastaví a následne začne bránu otáčať do opačného smeru. Za každých okolností odporúčame, spolu s motorom na automatickú bránu, inštaláciu fotobuniek ako základný bezpečnostný prvok.

Elektronika pre Motor Linear 230V pre krídlové brány do 2,5 m / 300 kg

STAR 2 230 je inteligentná 230V elektronika pre motory Linear. Dokáže veľmi dobre detekovať prekážky, čím zvyšuje bezpečnosť automatickej brány. Externá 230V elektronika STAR 2 230 v boxe disponuje rádiovým prijímačom a umožňuje motoru Linear pomalý, hladký rozbeh a dojazd krídlovej automatickej brány (zvýšenie alebo zníženie rýchlosti). Elektronika zaregistruje mechanický doraz ako prekážku a zastaví motor. Pri programovaní si elektronika STAR zapamätá polohu mechanických dorazov a pri následnom otváraní už automaticky krídlovú bránu spomalí pár sekúnd pred jej úplným zastavením. Spomalenie sa dá nastaviť aj samostatne manuálnym programovaním.

Elektronika pre motory Linear nie je umiestnená priamo v motore, ale v ochrannej PVC krabici, ktorá sa prichytí na pevný múr pri krídlovej bráne. Box, v ktorom je elektronika uložená, má stanovený stupeň ochrany IP 55. Riadiaca jednotka je podľa tohto stupňa ochrany odolná proti vytryskujúcej vode z akejkoľvek vzdialenosti. Box chráni elektroniku tiež pred priamym kontaktom a pred vniknutím prachu v takom množstve, aby prach neovplyvnil jej plnú funkčnosť. Elektronika STAR 2 230 pre motory Linear spĺňa všetky potrebné európske normy: EN 13241-1, EN 12453 a EN 12445.

Na krídlovú bránu máte tiež možnosť naprogramovať čiastočné otvorenie brány. Vtedy sa otvorí iba jedno krídlo automatickej brány, napríklad keď cez automatickú bránu nepotrebujete preisť s autom. Programovanie elektroniky STAR 2 230 je jednoduché a rýchle. Programovanie sa vykonáva pomocou troch tlačidiel START, SET a RADIO. Všetky informácie ohľadom programovania a nastavovania elektroniky pre motor Linear nájdete v sekcii s návodmi.

Elektronika STAR pre krídlové brány má na sebe nálepky s vyobrazenou schémou zapojenia a vyberateľné terminály, pre pohodlné zapojenie káblov. Elektronika má tiež nastavovacie trimre a dip prepínače (dip-switch) pre nastavenie sily motora, čas pauzy, citlivosť na prekážky, oneskorenia zatvorenia druhého krídla brány a iné doplnkové funkcie motora Linear.


Technické parametre pre Motor Linear 230V pre krídlové brány do 2,5 m / 300 kg

Napájanie230 V
Výkon motora200 W
Pracovná teplota-20 až +55 °C
Run400 mm
Pracovný cyklus30 %
Rozmery95 x 760 x 95 mm
Hmotnosť motora5,8 kg
Maximálna dĺžka / hmotnosť jedného krídla2,5 m / 300 kg