Motor Modus 24V pre krídlové brány do 4,2 m / 500 kg


Motory pre automatické brány od talianskej značky King Gates. Pohony na posuvné, krídlové a garážové brány, závory a originálne príslušenstvo.

Popis pre Motor Modus 24V pre krídlové brány do 4,2 m / 500 kg

Motor Modus je vlajková loď spoločnosti KING Gates ako top produkt pre krídlové automatické brány. 24V motor je určený pre krídla do dĺžky 4,2 m alebo hmotnosti 300 kg. Motor Modus vyniká hlavne svojou rýchlosťou otvárania brány ako aj všeobecným využitím a dlhodobou spokojnosťou zákazníka. 24V motory Modus majú decentný vzhľad, sú dostupné v nenápadnom šedom prevedení.

Tajomstvo unikátneho motora Modus je práve jeho patentované kĺbové rameno, ktoré je výsledkom intenzívneho výskumu. Kĺbové rameno motora Modus umožní jeho osadenie na krídlové automatické brány, ktorých pánty sú osadené v maximálnej hĺbke 35 cm, vzhľadom na rovinu osadenia motora. Kĺbové rameno je vyrobené z pevného nekorózneho materiálu, netreba ho premazávať a funguje na 100%.

Motory Modus môžete použiť ako pohon pre jedno samostatné krídlo alebo klasickú dvojkrídlovú automatickú bránu. Motory sa uchytia na pevný múr pri automatickej bráne. Elektronika je pohodlne usadená v hlavnom motore (Master), takže máte o starosť menej. Odblokovanie motora uskutočníte pomocou kľúča, ktorý je samozrejme v balení. Odblokovací systém sa nachádza na prednej strane motora Modus. Stačí otočiť kľúčom a môžete Vašou bránou manuálne hýbať.

Motory Modus spĺňajú všetky potrebné európske smernice a nariadenia. 24V elektronika STAR ho robí citlivým na dotyk, takže o svoju bezpečnosť máte postarané. Keď krídlová brána narazí na prekážku alebo dostane signál z fotobuniek, motor bránu zastaví a následne začne bránu otáčať do opačného smeru. Za každých okolností odporúčame, spolu s motorom na automatickú bránu, inštaláciu fotobuniek ako základný bezpečnostný prvok.

Elektronika pre Motor Modus 24V pre krídlové brány do 4,2 m / 500 kg

STAR 2 24 je inteligentná 24V elektronika pre motory Modus. Dokáže veľmi dobre detekovať prekážky, čím zvyšuje bezpečnosť automatickej brány. Interná 24V elektronika STAR 2 24 disponuje rádiovým prijímačom a umožňuje motoru Modus pomalý, hladký rozbeh a dojazd krídlovej automatickej brány (zvýšenie alebo zníženie rýchlosti). Tento efekt vie dosiahnuť vďaka mechanickým koncovým dorazom, ktoré sú umiestnené na spodnej strane kĺbového ramena motora Modus. Ako sa kĺbové rameno otáča, narazí na mechanický doraz. Elektronika mechanický doraz zaregistruje ako prekážku a zastaví motor. Pri programovaní si elektronika STAR zapamätá polohu mechanických dorazov a pri následnom otváraní už automaticky krídlovú bránu spomalí pár sekúnd pred jej úplným zastavením. Spomalenie sa dá nastaviť aj samostatne manuálnym programovaním.

Elektronika pre motory Modus je umiestnená v hlavnom motore, označenom anglickým výrazom Master. Druhý motor je označený pojmom Slave alebo slovensky otrok. Motor Slave prijíma podnety od prvého motora Modus, v ktorom je umiestnená elektronika. Elektronika STAR 2 24 pre motory Modus spĺňa všetky potrebné európske normy: EN 13241-1, EN 12453 a EN 12445.

Elektronika STAR 2 24 podporuje alternatívne zdroje elektrickej energie. Pri výpadku elektrického prúdu nemusíte vystupovať z auta a hrať sa s kľúčikmi. Stačí na elektroniku pre krídlovú bránu napojiť kompatibilné záložné NiMH batérie BAT M016. Batérie môžu byť dobíjané priamo z elektroniky alebo cez solárny panel. Elektronika potom bude mať aj pri výpadku elektrickej energie dosť "šťavy" na to, aby mohli motory otvoriť krídlovú bránu.

Na krídlovú bránu máte tiež možnosť naprogramovať čiastočné otvorenie brány. Vtedy sa otvorí iba jedno krídlo automatickej brány, napríklad keď cez automatickú bránu nepotrebujete preisť s autom. Programovanie elektroniky STAR 2 24 je jednoduché a rýchle. Programovanie sa vykonáva pomocou troch tlačidiel START, SET a RADIO. Všetky informácie ohľadom programovania a nastavovania elektroniky pre motor Modus nájdete v sekcii s návodmi.

Elektronika STAR pre krídlové brány má na sebe nálepky s vyobrazenou schémou zapojenia a vyberateľné terminály, pre pohodlné zapojenie káblov. Elektronika má tiež nastavovacie trimre a dip prepínače (dip-switch) pre nastavenie sily motora, čas pauzy, citlivosť na prekážky, oneskorenia zatvorenia druhého krídla brány a iné doplnkové funkcie motora Modus.


Technické parametre pre Motor Modus 24V pre krídlové brány do 4,2 m / 500 kg

Napájanie230 V
Motor24 V
Výkon motora45 W
Odber prúdu1,87 A
Pracovná teplota-20 až +55 °C
Rýchlosť0,9 až 1,5 RPM
Pracovný cyklus50 %
Rozmery165 x 250 x 306 mm
Hmotnosť motora7,5 kg
Maximálna dĺžka / hmotnosť jedného krídla4,2 m / 500 kg