Motor Dynamos 24V pre posuvné brány do 1200 kg


Motory pre automatické brány od talianskej značky King Gates. Pohony na posuvné, krídlové a garážové brány, závory a originálne príslušenstvo.

Popis pre Motor Dynamos 24V pre posuvné brány do 1200 kg

24V motor Dynamos je silný a spoľahlivý spoločník pre posuvné automatické brány do hmotnosti 1200 kg. Motor sa neprehrieva ani pri vyššej frekvencii otvárania automatickej brány, takže bez problémov zvládne intenzívnu prevádzku. Za to môže poďakovať aj kvalitným materiálom, z ktorých je vyrobený. Motor Dynamos pre posuvné brány je naozaj tichý, silný na strane výkonu a jemný na strane bezpečnosti.

Všetky verzie sa dodávajú v nenápadnom šedom prevedení (viď obrázok). Plastový kryt je oštrený ochranou proti UVA žiareniu a hliníkový odliatok motoru Dynamos dodáva masívny a robustný vzhľad. K motoru Dynamos sú dodávané dva kľúče na odblokovanie motora, v prípade výpadku elektrickej energie. Vtedy stačí vysunúť kľučku a môžete sa svojou posuvnou bránou hrať.

K motoru Dynamos štandardne dodávame zvýšenú platňu, ktorá uľahčuje inštaláciu motora na bránu. Jej súčasťou sú totiž ladiace skrutky, pomocou ktorých motor krásne vyrovnáte do vodorovnej pozície. O to ľahšie sa na posuvnú bránu budú montovať hrebene.

Motor Dynamos spĺňa všetky potrebné európske smernice a nariadenia. 24V elektronika STAR ho robí citlivým na dotyk, takže o svoju bezpečnosť máte postarané. Keď posuvná brána narazí na prekážku alebo dostane signál z fotobuniek, motor bránu zastaví a následne začne bránu posúvať do opačného smeru. Za každých okolností odporúčame, spolu s motorom na automatickú bránu, inštaláciu fotobuniek ako základný bezpečnostný prvok.

Elektronika pre Motor Dynamos 24V pre posuvné brány do 1200 kg

STAR D 124 je inteligentná 24V elektronika pre motory Dynamos. Dokáže veľmi dobre detekovať prekážky, čím zvyšuje bezpečnosť automatickej brány. Zabudovaná 24V elektronika STAR D 124 disponuje rádiovým prijímačom a umožňuje motoru Dynamos pomalý, hladký rozbeh a dojazd posuvnej automatickej brány (zvýšenie alebo zníženie rýchlosti). Tento efekt vie dosiahnuť vďaka elektronickému dorazu, ktorý je umiestnený nad vonkajším ozubeným kolesom motora Dynamos. Ten dostane signál na zastavenie od kovových dorazov, ktoré sú namontované na začiatku a na konci hrebeňov, ukotvených na posuvnej bráne. Pri programovaní si elektronika STAR zapamätá polohu dorazov a pri následnom otváraní už automaticky posuvnú bránu spomalí pár sekúnd pred jej úplným zastavením. Spomalenie sa dá nastaviť aj samostatne manuálnym programovaním.

Na posuvnú bránu máte tiež možnosť naprogramovať čiastočné otvorenie brány. Vtedy sa brána otvorí iba do určitej šírky, napríklad keď cez automatickú bránu nepotrebujete preisť s autom. Programovanie elektroniky STAR D 124 je jednoduché a rýchle. Programovanie sa vykonáva pomocou troch tlačidiel START, SET a RADIO. Všetky informácie ohľadom programovania a nastavovania elektroniky pre motor Dynamos nájdete v sekcii s návodmi.

Elektronika STAR pre posuvné brány má na sebe nálepky s vyobrazenou schémou zapojenia a vyberateľné terminály, pre pohodlné zapojenie káblov. Elektronika má tiež nastavovacie trimre a dip prepínače (dip-switch) pre nastavenie sily motora, čas pauzy, citlivosť na prekážky, predblikávanie majáka a iné doplnkové funkcie motora Dynamos.


Technické parametre pre Motor Dynamos 24V pre posuvné brány do 1200 kg

Napájanie230 V
Motor24 V
Výkon motora80 W
Pracovná teplota-20 až +55 °C
Preťaženie-
Rýchlosť9 až 15 m/min
Pracovný cyklus80 %
Rozmery325 x 185 x 274 mm
Hmotnosť motora11 kg
Maximálna hmotnosť brány1200 kg