Motory Modus pre krídlové brány


Motory pre automatické brány od talianskej značky King Gates. Pohony na posuvné, krídlové a garážové brány, závory a originálne príslušenstvo.

Vyberte si z našej ponuky motorov Modus s kĺbovým ramenom, v závislosti od veľkosti krídla brány:
Kĺbový motor Modus 24V pre krídlové brány do 2,8 m alebo 300 kg
Kĺbový motor Modus 24V pre krídlové brány do 4,2 m alebo 500 kg


Vlastnosti

Vďaka svojej špeciálnej patentovanej konštrukcii môže motor Modus otvárať veľké brány až do dĺžky krídla 4,2 m alebo hmotnosti 500 kg. Dostupný je v dvoch rôznych prevedeniach, pre rôzne veľké krídlové brány. Modus má pohodlné a presné nastavenie mechanických dorazov. Mechanické dorazy na Moduse umožňujú výborné otváranie a zatváranie automatickej brány, aj pri výpadku elektrickej energie. Stačí ich upevniť na požadované miesto na otáčacom ramene.

Modus má všeobecné využitie a vysokú rýchlosť otvárania brány. Vyrobený zo 4 kg hliníka, obsahuje štvorstupňovú prevodovú skrinku z ocele a to všetko je premazané vysoko kvalitnou syntetickou vazelínou. Modus je veľmi robustný pohon, ktorý vydrží každú teplotu. 24V motor tiež umožňuje použitie automatickej brány na intenzívnu prevádzku.

Motor Modus môžete použiť aj vtedy, keď máte hlboko osadenú krídlovú bránu a klasické elektromechanické pohony sa na bránu nedajú upevniť. Vhodný je aj na otváranie jednokrídlovej brány, s ktorou si tiež poradí bez problémov. 24V elektronika umožňuje motoru nastaviť silu, rýchlosť, citlivosť na prekážky, oneskorenie zatvorenia druhého krídla, otvorenie iba jedného krídla automatickej brány a mnoho ďalších nastavení.

Bezpečnosť a rýchlosť

Základom politiky spoločnosti KING Gates je bezpečnosť a spoľahlivosť produktu a pri motore Modus tomu nie je inak. Modus spĺňa všetky potrebné európske normy EN 12445, EN 12453 a EN 13241-1. 24V technológia zaručuje vysokú bezpečnosť pre montéra aj pre zákazníka. 24V motor Modus sa oproti 230V motorom menej zahrieva a bezpečnejšie sa s ním manipuluje. Pomocou doplnkových záložných batérií môže motor vydržať plne funkčný aj niekoľko hodín po výpadku elektrickej energie.

Odblokovanie krídlovej automatickej brány možno uskutočniť pomocou odblokovacieho kľúča, ktorý je súčasťou balenia. Odblokovací mechanizmus sa nachádza na prednej strane motora Modus. Týmto úkonom sa zablokujú funkcie motora, čím sa predíde neželaným pohybom brány, vyvolaných elektronikou. V tom momente môžete s Vašou krídlovou bránou manipulovať. Bránu viete ľahko otvoriť a znova zatvoriť. Po vykonaní požadovaných úkonov vrátite kľúč do východzej polohy a jemne pohnete bránou, aby do seba ozubené kolieska dobre zapadli.

Patentovaná technológia kĺbového ramena zaručuje nezameniteľnú rýchlosť motora Modus, ktorú si zákazníci chvália po celom svete. Rameno je približne v polovici svojej dĺžky rozdelené kĺbom, ktorý výrazne zlepšuje efektivitu motora Modus. Kĺbové rameno je robustné, pevné a s ľahkosou si poradí s otváraním krídlovej brány.

Inštalácia

Motor Modus sa so svojou malou šírkou 16,5 cm ľahko montuje. Motory Modus sa upevnia na pevný múr po obidvoch stranách krídlovej automatickej brány. Hĺbka osadenia pántov krídlovej brány však nesmie presiahnuť 35 cm. Po pripevnení motorov na múr sa cez konzoly upevnia kĺbové ramená na krídla brány tak, aby bolo kĺbové rameno vodorovne osadené.

V našej ponuke sa tiež nachádza krátke kĺbové rameno, špeciálne určené pre použitie na malom priestranstve a pre menšie krídla. Mechanické dorazy sa upevňujú na otočnom ramene motora. Elektronika sa nachádza v motore označenom ako Master. Druhý motor z dvojice sa nazýva Slave. Výhodou tohoto riešenia je ukrytie elektroniky do vnútra motora.


Obrázky k motoru Modus pre krídlové brány

Výbrané obrázky znázorňujú detaily motora Modus pre krídlové automatické brány. Motor Modus má mechanické dorazy, ktoré sa veľmi jednoducho a rýchlo upevňujú a nastavujú. Rýchle nastavenie je možné vďaka pevne stanoveným otvorom na uchytenie mechanického dorazu, ktoré sú umiestnené na otočnom ramene motora Modus. Na druhom obrázku je vyobrazené patentované kĺbové rameno, ktoré je pevné a s ľahkosťou otvára krídlo automatickej brány. Kĺbový systém, oproti klasickým systémom, umožňuje rýchlejšie otvorenie brány. Tretí obrázok znázorňuje odblokovanie motora, ktoré potom umožní manuálnu manipuláciu s krídlovou automatickou bránou. Na poslednom obrázku je vyobrazená spodná časť motora Modus pre krídlové automatické brány. Motor otáča robustným ozubeným kolesom, ktoré poháňa kĺbové rameno a to otvára bránu.

slide_1

Mechanický doraz na motore Modus.

slide_2

Robustné kĺbové rameno.

slide_3

Jednoduché odblokovanie motora.

slide_4

Ozubené koleso, ktoré otáča kĺbovým ramenom.