Motory pre posuvné brány


Motory pre automatické brány od talianskej značky King Gates. Pohony na posuvné, krídlové a garážové brány, závory a originálne príslušenstvo.

Dynamos
Robustný model motora pre automatické posuvné brány. Vďaka svojim vynikajúcim vlastnostiam sa Dynamos stane Vaším nenahraditeľným pomocníkom vo svete automatických brán. Motor Dynamos poháňa osvedčená 24V elektronika, ktorá je precízna a bezpečná.


Nachádzate sa v základnej ponuke motorov pre automatické posuvné brány. Momentálne je v ponuke iba jeden model - motor Dynamos, s ktorým však budete nadmieru spokojný. Všetky verzie motora Dynamos koriguje 24V elektronika. Jednotlivé verzie motora sa líšia svojou silou, preto sú rozdelené podľa hmotnosti brány, ktorú sú schopné bez problémov utiahnuť.

Pre technické údaje a viac informácií o motoroch Dynamos kliknite na obrázok alebo text, prípadne si vyberte požadovanú verziu motora Dynamos z ponuky na bočnom panely.

Posuvné brány

Posuvná brána sa hodí, ak nemáte priestor na krídlovú bránu. Pri výrobe a inštalácii posuvnej brány už treba dopredu myslieť na to, že k nej budete v budúcnosti inštalovať motor. Bránu treba na spodnej časti predĺžiť, aby ju vedel motor pohodlne otvárať a aby bol pritom nenápadne schovaný za múrom. Rovnako je vhodné pripraviť si napojenie elektrickej siete k bráne, ak uvažujete o budúcej inštalácií motora na bránu. Ak na založenie automatickej brány budete myslieť dopredu, ušetrí Vám to veľa času, námahy, vyberanie dlaždíc či rezanie betónu. Treba tiež zvážiť na akom systéme chcete bránu posúvať.

Koľajnicový systém

Posuvnú bránu môžete posúvať po koľajnici, ktorá však musí byť precízne vyrovnaná a ukotvená v pevnom povrchu ako je betón alebo asfalt. Výhodou koľajnicovej posuvnej brány je menší priestor potrebný na otvorenie brány ako pri samonosnom systéme. Nevýhodou však stále ostáva relatívne náročná údržba. Vodiacu koľajnicu brány treba stále udržiavať v 100% stave a chrániť ju pred napadaným snehom, kamienkami alebo námrazou. Všetky cudzie prvky na koľajnici by mohli viesť k poškodeniu posuvnej brány aj motora, ktorý ju poháňa.

Samonosný systém

Samonosný systém je kombinácia dvoch veľkých vozíkov, na ktorých sú pripevnené kolieska s ložiskami. Posuvná brána potom stojí na takomto samonosnom systéme a nepotrebuje na zemi žiadnu vodiacu koľajnicu, ktorá má v zimnom období problém s námrazou. Menšou nevýhodou je väčší priestor potrebný na otvorenie brány (v porovnaní asi o 1/3 viac ako je šírka prejazdu bránou). Po samonosnom systéme sa potom pohybuje C-profil, ktorý nesie celú bránu. Samonosný typ posuvnej brány je v súčasnosti najobľúbenejší pre jeho ľahkú údržbu a bezproblémovú prevádzku. Najviac budete mať svoju posuvnú bránu so samonosným systémom radi v zime, keď nasneží a bude mrznúť.

Dôležité sú tiež vodítka posuvnej brány, ktoré musia by dobre osadené, aby brána ostala stáť vo zvislej polohe a jej hmotnosť spočívala iba na samonosnom systéme alebo koľajnici. Nakoniec treba myslieť na pravidelnú údržbu, aby posuvná brána hladko chodila na koľajnici alebo samonosnom systéme a mala hladký dojazd - aby Vám zo steny nevytrhla koncový doraz. Prudkými nárazmi pri dojazde sa pomaly ničia nielen dorazy, ale aj prevody motora.


Obrázky pre posuvné brány

Ilustračné obrázky vyobrazujú koľajnicový typ posuvnej brány s motorom Dynamos. Na posuvnej bráne je vidieť vodorovné upevnenie hrebeňov, na ktorých sú pripevnené koncové dorazy. Vyobrazená je klasická inštalácia posuvnej brány so signalizačným majákom a dvoma pármi bezpečnostných fotobuniek. Ďalšie obrázky znázorňujú typický samonosný systém, ktorý sa skladá z dvoch vyobrazených vozíkov. Hmotnosť posuvnej brány spočíva iba na samonosnom systéme, takže visí vo vzduchu a oproti koľajnicovej posuvnej bráne si vyžaduje oveľa menšiu údržbu.

slide_1

Posuvná automatická brána s motorom Dynamos.

slide_2

Posuvná automatická brána s motorom Dynamos.

slide_3

Nákres samonosného systému pre posuvnú bránu.

slide_4

Samonosný systém na sebe drží celú hmotnosť posuvnej brány.