Motor Jet 230V Fast pre krídlové brány do 3 m / 600 kg


Motory pre automatické brány od talianskej značky King Gates. Pohony na posuvné, krídlové a garážové brány, závory a originálne príslušenstvo.

Popis pre Motor Jet 230V Fast pre krídlové brány do 3 m / 600 kg

230V motor Jet je tradičné riešenie krídlovej automatickej brány do dĺžky jedného krídla 3 m alebo hmotnosti 600 kg. Verzia Fast motora Jet je špecifická vyššou rýchlosťou otvárania a zatvárania krídlovej brány. Motor Jet má vnútorné súčiastky vyrobené z kvalitných bronzových zliatin a ušľachtilej ocele. Materiály použité na jeho výrobu sú pevné a odolné proti vysokým teplotám. Pre intenzívnu prevádzku motorov a časté otváranie brány však odporúčame použiť ich 24V verzie.

Motor Jet je dostupný v dvoch farebných variantach - sivá alebo čierna farba. Kryt motora je vyrobený z hliníkového odliatku. Motor Jet je na dotyk ťažký, čo odzrkadľuje použitie kvalitných materiálov na jeho výrobu. K motorom Jet sú dodávané dva kľúče na odblokovanie motora, v prípade výpadku elektrickej energie. Vtedy stačí vysunúť kľučku a môžete sa svojou posuvnou bránou hrať.

Sada motorov Jet má v balení aj potrebné konzoly, ktoré sa privaria na krídlovú bránu. Na konzoly sa upevnia motory Jet a už sa iba napoja na riadiacu jednotku.

Motory Jet spĺňajú všetky potrebné európske smernice a nariadenia. Keď krídlová brána narazí na prekážku alebo dostane signál z fotobuniek, motor bránu zastaví a následne začne bránu otáčať do opačného smeru. Za každých okolností odporúčame, spolu s motorom na automatickú bránu, inštaláciu fotobuniek ako základný bezpečnostný prvok.

Elektronika pre Motor Jet 230V Fast pre krídlové brány do 3 m / 600 kg

STAR 2 230 je inteligentná 230V elektronika pre motory Jet. Dokáže veľmi dobre detekovať prekážky, čím zvyšuje bezpečnosť automatickej brány. Externá 230V elektronika STAR 2 230 v boxe disponuje rádiovým prijímačom a umožňuje motoru Jet pomalý, hladký rozbeh a dojazd krídlovej automatickej brány (zvýšenie alebo zníženie rýchlosti). Tento efekt vie dosiahnuť vďaka mechanickému koncovému dorazu, ktorý je umiestnený na spodnej strane motora Jet. Slimák, ktorý sa posúva po otáčacej skrutke, na mechanický doraz narazí. Elektronika mechanický doraz zaregistruje ako prekážku a zastaví motor. Pri programovaní si elektronika STAR zapamätá polohu mechanických dorazov a pri následnom otváraní už automaticky krídlovú bránu spomalí pár sekúnd pred jej úplným zastavením. Spomalenie sa dá nastaviť aj samostatne manuálnym programovaním.

Elektronika pre motory Jet nie je umiestnená priamo v motore, ale v ochrannej PVC krabici, ktorá sa prichytí na pevný múr pri krídlovej bráne. Box, v ktorom je elektronika uložená, má stanovený stupeň ochrany IP 55. Riadiaca jednotka je podľa tohto stupňa ochrany odolná proti vytryskujúcej vode z akejkoľvek vzdialenosti. Box chráni elektroniku tiež pred priamym kontaktom a pred vniknutím prachu v takom množstve, aby prach neovplyvnil jej plnú funkčnosť. Elektronika STAR 2 230 pre motory Jet spĺňa všetky potrebné európske normy: EN 13241-1, EN 12453 a EN 12445.

Na krídlovú bránu máte tiež možnosť naprogramovať čiastočné otvorenie brány. Vtedy sa otvorí iba jedno krídlo automatickej brány, napríklad keď cez automatickú bránu nepotrebujete preisť s autom. Programovanie elektroniky STAR 2 230 je jednoduché a rýchle. Programovanie sa vykonáva pomocou troch tlačidiel START, SET a RADIO. Všetky informácie ohľadom programovania a nastavovania elektroniky pre motor Jet nájdete v sekcii s návodmi.

Elektronika STAR pre krídlové brány má na sebe nálepky s vyobrazenou schémou zapojenia a vyberateľné terminály, pre pohodlné zapojenie káblov. Elektronika má tiež nastavovacie trimre a dip prepínače (dip-switch) pre nastavenie sily motora, čas pauzy, citlivosť na prekážky, oneskorenia zatvorenia druhého krídla brány a iné doplnkové funkcie motora Jet.


Technické parametre pre Motor Jet 230V Fast pre krídlové brány do 3 m / 600 kg

Napájanie230 V
Motor230 V
Výkon motora200 W
Pracovná teplota-20 až +55 °C
Run360 mm
Rýchlosť0,016 m/s
Pracovný cyklus30 %
Rozmery100 x 820 x 110 mm
Hmotnosť motora8 kg
Maximálna dĺžka / hmotnosť jedného krídla3 m / 600 kg