Motory pre krídlové brány


Motory pre automatické brány od talianskej značky King Gates. Pohony na posuvné, krídlové a garážové brány, závory a originálne príslušenstvo.

Jet
Motor Jet je spoľahlivý štandard medzi pohonmi pre krídlové brány. Masívny motor, ktorého hmotnosť a silu okamžite ucítite v rukách, sa hlási do služby pre Vašu krídlovú bránu. V balení motora Jet je priložená aj predpripravená kabeláž, čo robí montáž rýchlejšou.


Motory pre automatické brány od talianskej značky King Gates. Pohony na posuvné, krídlové a garážové brány, závory a originálne príslušenstvo.

Linear
Motor Linear vyniká jednoduchou inštaláciou a elegantným designom. Úzke čierne telo predurčuje použitie motora Linear na ozdobných kovaných krídlových bránach. V balení motora Linear je priložená aj predpripravená kabeláž, čo robí montáž rýchlejšou.


Motory pre automatické brány od talianskej značky King Gates. Pohony na posuvné, krídlové a garážové brány, závory a originálne príslušenstvo.

Modus
Motor Modus je technologická špička medzi pohonmi na krídlové brány. Modus má patentovaný systém prevodov ramena, pomocou ktorého je extrémne rýchly a výkonný. Motor Modus je veľmi spoľahlivý a bezpečný aj vďaka šikovnej 24V elektronike.


Motory pre automatické brány od talianskej značky King Gates. Pohony na posuvné, krídlové a garážové brány, závory a originálne príslušenstvo.

Intro
Chcete automatickú krídlovú bránu, ale nechcete si ju zohaviť vonkajším motorom? Motor Intro je pre Vás ideálnym riešením. Intro je schovaný pod zemou a silným ramenom otáča krídlo brány. Motor je skoro nevidite¾ný, silný a svojou prítomnosťou neohrozí krásu Vašej krídlovej brány.


Najväčšiu ponuku motorov máme práve pre krídlové brány. Každá krídlová brána je iná a široká ponuka motorov pomáha každému zákazníkovi nájsť motor, ktorý potrebuje. Klasické, kĺbové alebo podzemné motory - u nás ich nájdete všetky.

Pre technické údaje a viac informácií o motoroch pre automatické krídlové brány kliknite na obrázok / text vybraného motora alebo si vyberte z ponuky na bočnom panely.

Krídlové brány

Krídlové brány patria medzi najčastejšie riešenie vchodovej brány. Ak pri plote nemáte dostatočný priestor na zasunutie posuvnej brány, môžete si na plot osadiť krídlovú bránu. Krídlová brána však obmezuje využitie priestoru za bránou v smere otvárania. Pri vyhotovení krídlovej brány je dôležité osadenie pevných pántov, pretože tie sú základnou stavebnou jednotkou pre Vašu dlhoročnú spokojnosť. Pánty krídlovej brány treba stále udržiavať v dobrom stave a pravidelne ich premazávať, aby sa brána ľahko otvárala a zatvárala. Krídlové brány môžu byť samozrejme vyhotovené v rôznych veľkostiach a štýloch, s výplňami od výmyslu sveta. Výber krídlovej brány závisí iba od Vás, avšak pri výbere motora pre automatickú bránu treba brať do úvahy aj tieto parametre. Netreba sa zamerať iba na dĺžku a hmotnosť jedného krídla brány. Treba brať do úvahy napríklad poveternostné podmienky, ktoré sú významným faktorom pre výber motora, ak má automatická krídlová brána nejakú výplň.

Pri automatických krídlových bránach je pre bezpečnosť a bezproblémový chod brány dôležité osadiť koncové dorazy. Moderné 24V motory pre krídlové brány majú enkódery, ktoré si dokážu zapamätať, kde majú krídlovú bránu zastaviť, aby nenarazila na múr alebo inú prekážku. Pri programovaní si enkóder všetky potrebné informácie zapamätá a pri ďalších cykloch otvárania už krídlovú bránu otvorí len natoľko, koľko si nastavíte. Pri výpadku elektrického prúdu však enkóder stratí údaje o polohe prekážky a po opätovnom spustení si znova ukladá dráhu brány do pamäte. Ak nemáte upevnené koncové dorazy, tak po výpadku prúdu krídlo brány narazí na múr, prekážku. Pri ďalších cykloch otvárania bude na prekážku stále narážať. Osadením pevných koncových dorazov sa tejto nepríjemnosti vyhnete.

Väčšina rodinných domov má príjazdovú cestu riešenú práve krídlovou bránou. Na staršie krídlové brány nie je problém namontovať automatický systém, ale brána musí byť v dobrom stave, hlavne jej pánty. Krídlová brána nesmie mať hrdzavé pánty, ohnutý rám a podobne. Ak krídlová brána nechodí ľahko manuálne, tak pred inštaláciou motorov vrelo odporúčame bránu opraviť alebo zrenovovať. Montáž motorov na takto znehodnotenú krídlovú bránu môže viesť k ich vážnemu poškodeniu.

Jedno krídlo

Automatická brána iba s jedným krídlom značne obmedzuje využitie priestoru. Pre automatickú bránu s jedným krídlom potrebujete jeden motor s elektronikou. Vhodný výber motora už závisí od samotnej krídlovej brány, prostredia a od osobných preferencií. Nevýhoda krídlovej brány je znemožnenie parkovania v priestore bezprostredne za bránou, keďže bráne musíte nechať priestor na zatvorenie.

Dve krídla

Dvojkrídlová automatická brána je tvorená dvoma samostatnými krídlami. Krídla sú zavesené na stĺpiky alebo múr cez správne dimenzované pánty. Oproti jednokrídlovej bráne trochu šetrí priestor za bránou, keďže brána opisuje kruhy s menším polomerom. Krídlovú bránu otvárajú dva motory a jedna elektronika, ktorá ich ovláda. Pri montáži brány je dôležité osadiť ju na dostatočne silné a kvalitné pánty. Keď je prevedenie brány kvalitné, nemusíte investovať do silnejších motorov, a ani s nimi by ste nemali dostatočnú záruku dlhodobej kvality a spokojnosti. Motory Vám budú bez problémov dlho slúžiť, iba keď je krídlová brána dobre namontovaná s kvalitnými komponentami.


Obrázky pre krídlové brány

Ilustračné obrázky vyobrazujú klasický typ krídlovej brány s dvoma krídlami. Na krídlovej bráne sú upevnené rôzne motory z našej dielne. Najprv klasické motory Jet a Linear, elegantne schované podzemné motory Intro a nakoniec veľmi rýchle motory Modus s patentovanou technológiou mechanických prevodov. Vyobrazená je klasická inštalácia krídlovej brány so signalizačným majákom a dvoma pármi bezpečnostných fotobuniek.

slide_1

Krídlová automatická brána s motormi Jet.

slide_2

Krídlová automatická brána s motormi Linear.

slide_3

Krídlová automatická brána s podzemnými motormi Intro.

slide_4

Krídlová automatická brána s kĺbovými motormi Modus.