Motory Dynamos pre posuvné brány


Motory pre automatické brány od talianskej značky King Gates. Pohony na posuvné, krídlové a garážové brány, závory a originálne príslušenstvo.

Vyberte si z ponuky motorov Dynamos pre automatické posuvné brány, podľa hmotnosti brány:
Motor Dynamos pre automatické posuvné brány do hmotnosti 350 kg
Motor Dynamos pre automatické posuvné brány do hmotnosti 600 kg
Motor Dynamos pre automatické posuvné brány do hmotnosti 1200 kg


Kvalita

Motor Dynamos je určený na posuvné automatické brány. Vnútorné súčiastky motora Dynamos sú vyrobené z odolných materiálov - bronz a ušlachtilá oceľ. Vnútorné prevody majú zaoblené a zakrivené ozubenie. Táto špeciálna konštrukcia maximalizuje dotykový povrch medzi hriadeľom a prevodom. Ozubenie motora Dynamos sa krásne stáča okolo skrutky. Pri tradičnom vyhotovení ozubených kolies sa zuby dotýkajú iba minimálne. Aký je výsledok inovácie KING Gates? Tichý chod, vysoký výkon a nízke opotrebenie.

Základ motora tvorí celistvý odliatok zo 4 kg hliníka. Jeho decentný vzhľad, vhodný ku každej posuvnej bráne, dotvárajú ABS plastové časti s ochranou proti UVA žiareniu a kvalitný náter, ktorý zaručí dlhú trvácnosť farieb. Tieto a mnohé ďalšie aspekty robia z motora Dynamos nenahraditeľný pohon, ktorý vydrží akékoľvek počasie.

Spoľahlivosť

Spoľahlivosť motora Dynamos zaručuje jeho riadiaca jednotka. Elektronika prinúti motor zastaviť presne tam, kde chcete. 24V elektronika umožňuje napríklad zvýšenie alebo zníženie rýchlosti pri štarte a dojazde brány. Tým sa docieli úplná harmónia Vášho automatického systému, keďže posuvná brána nevykonáva žiadne prudké pohyby a mäkkým dojazdom šetrí všetky dorazy, bránu, aj samotný motor.

Motor Dynamos Vám svojou rýchlosťou šetrí čas. Motor má tiež možnosť naprogramovania špeciálneho módu - čiastočné otvorenie brány. Posuvná brána sa otvorí iba na takú šírku, na akú je naprogramovaná. Táto funkcia motora Dynamos sa využije, keď je posuvná brána Vašou jedinou bránou do sveta alebo pre rýchly vstup na pozemok.

Pri montáži treba dbať zvýšenú pozornosť na upevnenie hrebeňov na posuvnú bránu. Motor Dynamos pomocou hrebeňov posúva celú posuvnú bránu. Treba ich však pripevniť tak, aby v každom momente bol priestor medzi hrebeňom a hnacím ozubeným kolesom približne 0,5 až 1 mm. To je ideálny rozdiel, kedy hmotnosť posuvnej brány nespočíva na motore a kontaktná plocha medzi hnacím kolesom a hrebeňmi je dostatočná na to, aby motor Dynamos bez problémov dokázal posuvnú bránu otvoriť. Správnym upevnením hrebeňov si zaručíte dlhú životnosť brány aj motora.

Bezpečnosť

Základom pre výrobu motora Dynamos je spoľahlivosť motora a bezpečnosť prevádzky. Motor Dynamos plne vyhovuje európskym nariadeniam EN 12445, EN 12453 a EN 13241-1. Pomocou doplnkových záložných batérií môže motor vydržať plne funkčný aj niekoľko hodín po výpadku elektrickej energie.

Masívna kľučka z liateho hliníka s vlastným kľúčom umožňuje manuálne otvorenie automatickej brány, v prípade výpadku elektrického prúdu. Použitím kľučky sa zablokujú funkcie motora, čím sa predíde neželaným pohybom brány, vyvolaných elektronikou. Vašu posuvnú bránu si po odblokovaní môžete ľahko otvoriť a zatvoriť. Po otvorení / zatvorení brány stačí vrátiť odblokovaciu kľučku sp䝻 do svojej pôvodnej polohy jemne pohnúť bránou, aby do seba ozubené kolieska dobre dosadli. Po úspešnom dosadnutí budete počuť cvaknutie.


Obrázky k motoru Dynamos pre posuvné brány

Pohľad z blízka na dôležité vnútorné komponenty motora Dynamos, jeho jednoduché odblokovanie a masívne ozubené koleso, ktoré posúva posuvnú bránu.

slide_1

Robustné ozubené koleso s elektronickým dorazom.

slide_2

Jednoduchý systém odblokovania motora.

slide_3

Pevná a celistvá konštrukcia motora.

slide_4

Masívne a odolné vnútorné súčiastky.