Motor Intro 24V pre krídlové brány do 2,5 m / 400 kg


Motory pre automatické brány od talianskej značky King Gates. Pohony na posuvné, krídlové a garážové brány, závory a originálne príslušenstvo.

Popis pre Motor Intro 24V pre krídlové brány do 2,5 m / 400 kg

Pohony Intro sú obľúbené pre ich neviditeľnosť. Šikovne sa schovajú pod Vašu automatickú bránu a Vy ani neviete, že ich máte.

Ponúkajú možnosť otvorenia krídla brány až do 180° uhla (balík nutno zakúpiť samostatne) a výhodné sú, ak máte bránu rovno medzi domom a plotom a nemáte na automatickej bráne miesto na konvenčný motor.

Elektronika pre Motor Intro 24V pre krídlové brány do 2,5 m / 400 kg

STAR 2 24 je inteligentná 24V elektronika pre motory Intro. Dokáže veľmi dobre detekovať prekážky, čím zvyšuje bezpečnosť automatickej brány. Externá 24V elektronika STAR 2 24 v boxe disponuje rádiovým prijímačom a umožňuje motoru Intro pomalý, hladký rozbeh a dojazd krídlovej automatickej brány (zvýšenie alebo zníženie rýchlosti). Tento efekt vie dosiahnuť vďaka mechanickým koncovým dorazom, ktoré sú umiestnené vo vnútornej skrinke motora Intro. Ako sa rameno motora otáča, narazí na mechanický doraz. Elektronika mechanický doraz zaregistruje ako prekážku a zastaví motor. Pri programovaní si elektronika STAR zapamätá polohu mechanických dorazov a pri následnom otváraní už automaticky krídlovú bránu spomalí pár sekúnd pred jej úplným zastavením. Spomalenie sa dá nastaviť aj samostatne manuálnym programovaním.

Elektronika pre motory Intro nie je umiestnená priamo v motore, ale v ochrannej PVC krabici, ktorá sa prichytí na pevný múr pri krídlovej bráne. Box, v ktorom je elektronika uložená, má stanovený stupeň ochrany IP 55. Riadiaca jednotka je podľa tohto stupňa ochrany odolná proti vytryskujúcej vode z akejkoľvek vzdialenosti. Box chráni elektroniku tiež pred priamym kontaktom a pred vniknutím prachu v takom množstve, aby prach neovplyvnil jej plnú funkčnosť. Elektronika STAR 2 24 pre motory Intro spĺňa všetky potrebné európske normy: EN 13241-1, EN 12453 a EN 12445.

Elektronika STAR 2 24 podporuje alternatívne zdroje elektrickej energie. Pri výpadku elektrického prúdu nemusíte vystupovať z auta a hrať sa s kľúčikmi. Stačí na elektroniku pre krídlovú bránu napojiť kompatibilné záložné NiMH batérie BAT M016. Batérie môžu byť dobíjané priamo z elektroniky alebo cez solárny panel. Elektronika potom bude mať aj pri výpadku elektrickej energie dosť "šťavy" na to, aby mohli motory otvoriť krídlovú bránu.

Na krídlovú bránu máte tiež možnosť naprogramovať čiastočné otvorenie brány. Vtedy sa otvorí iba jedno krídlo automatickej brány, napríklad keď cez automatickú bránu nepotrebujete preisť s autom. Programovanie elektroniky STAR 2 24 je jednoduché a rýchle. Programovanie sa vykonáva pomocou troch tlačidiel START, SET a RADIO. Všetky informácie ohľadom programovania a nastavovania elektroniky pre motor Intro nájdete v sekcii s návodmi.

Elektronika STAR pre krídlové brány má na sebe nálepky s vyobrazenou schémou zapojenia a vyberateľné terminály, pre pohodlné zapojenie káblov. Elektronika má tiež nastavovacie trimre a dip prepínače (dip-switch) pre nastavenie sily motora, čas pauzy, citlivosť na prekážky, oneskorenia zatvorenia druhého krídla brány a iné doplnkové funkcie motora Intro.


Technické parametre pre Motor Intro 24V pre krídlové brány do 2,5 m / 400 kg

Napájanie230 V
Motor24 V
Výkon motora50 W
Odber prúdu2,5 A
Úroveň ochranyIP 67
Pracovný cyklus60 %
Rozmery340 x 170 x 410 mm
Hmotnosť motora10 kg
Maximálna dĺžka / hmotnosť jedného krídla2,5 m / 400 kg